Narzuta patchwork - pomysł na odmianę wnętrza
Narzuta patchwork - pomysł na odmianę wnętrza

Wielki powrót handmade'u skutkuje powstawaniem pięknych rzeczy nie tylko dekoracyjnych, ale również użytkowych. Narzuty patchworkowe są najlepszym przykładem połączenia recyclingu, upcyklingu i rozmaitych technik szycia.

narzuta patchwork dom artystyczny

 

Jak wiecie Dom Artystyczny od wielu lat zajmuje się projektowaniem i szyciem narzut patchworkowych. Połączenie pasji do koloru, wzoru i tkaniny z pasją szycia, tworzenia zaowocowało naprawdę pięknymi patchworkami.

W sklepie jest dostępnych kilka modeli, które są inspiracją stylu zamawianego patchworku. Każda narzuta bowiem szyta jest jako pojedynczy produkt, unikatowym połączeniem wzorów i kolorów.

 

narzuta patchwork różana dom artystyczny

Nawet te, które pozornie mogą być kolejnymi replikami noszą znamiona unikatowości i wyjątkowości wzoru (np. wielkość figury w patchworkach geometrycznych)

Wykorzystywane tkaniny to 100% bawełny o wysokich parametrach techicznych i walorach estetycznych. Tkaniny kupowane są w stałych miejscach od tych samych dystrybutorów czy producentów. Takie założenie powoduje, że jakość narzut od DOM ARYSTYCZNY  od lat pozostaje na tym samym poziomie.

 

narzuta patchwork heksagony dom artystyczny

Różnią się jedynie tym, że niektóre kolekcje tkanin są wycofywane z produkcji i zastępuję je innymi o podobnych parametrach. Dzięki temu powstają naprawdę niezwykłe narzuty, które jednym ruchem odmieniają nasze wnętrza.

 

Doskonale sprawdzają się we wnętrzach boho, rustykalnych, industrialnych, modernistycznych. Uniwersalność narzut patchworkowych jest szeroka, od narzuty dekoracyjnej na łóżku, kanapie, fotelu, szezlongu poprzez użytkową - latem mogą być lekkimi kołderkami, okryciami podczas chłodnych, letnich wieczorów w plenerach. Posłużą idealnie pod namiotem, na pikniku, okryją dziecko w aucie (ja ze sobą wożę niewielki patchwork szyty ponad 10 lat temu). Aż po znaczenie wybitnie artystyczne. Znane artquilty - patchworki artystyczne zdobią niejedno studio, wnętrze galerii, kawiarni, sklepu czy kancelarii adwokackiej.

 

patchwork artystyczny artquilt

W artystycznych domach zdobią ściany. Mogą być bardzo różne, wykonane różnymi technikami, przedstawiać mniej lub bardziej realistyczne sceny. Artquilty to dzieła sztuki, obrazy malowane tkaniną i nitką.

Polecam zgłębić w Internecie temat artquiltów, znajdziecie tam niezwykłe prace.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl